Dripper – dlaczego warto go posiadać?

Doświadczonym kawoszom z pewnością nie trzeba tłumaczyć, czym są drippery, chociaż warto, aby ich przeznaczenie poznali również mniej zaangażowani entuzjaści tego napoju. A więc… przejdźmy do wyjaśnienia, co to tak naprawdę jest – dripper to specjalne urządzenie do zaparzania kawy (a nawet herbaty!), wykorzystujący metodę przelewową, dzięki czemu pozwala uwolnić głęboki smak i aromat ziaren.

Ma ono kształt stożkowej filiżanki, co sprawia, że bez większych problemów można je zabrać na wyjazd. Jeśli cenisz sobie cały rytuał picia kawy, koniecznie musisz wypróbować jej parzenie z użyciem drippera, tym bardziej że dostępnych modeli jest mnóstwo!

Zalety drippera – czy warto z niego korzystać?

Cóż… nie da się ukryć, że kupna kawa rozpuszczalna odbiega smakiem od aromatycznych, świeżo zmielonych ziaren. Parzenie jej z użyciem drippera pozwala jeszcze lepiej wydobyć ten niesamowity aromat oraz daje pełną kontrolę nad intensywnością napoju, co jest szczególnie ważne dla osób, które preferują delikatny smak. Decydując się na korzystanie z tego urządzenia, masz możliwość pełnego skosztowania wyszukanych nut, które zależą od gatunku ziaren – zakup kawy z wysokiej półki i zaparzenie jej w dripperze zagwarantuje naprawdę niezwykłe doświadczenie.

Ważną zaletą urządzenia jest również fakt, że otrzymany z jego wykorzystaniem napój jest czysty za sprawą filtra. Parząc kawę bez jego używania, można natknąć się na pozostałości fusów czy nieprzyjemny osad, które w znacznym stopniu wpływają negatywnie na rytuał picia kawy. Należy pamiętać, że papierowe filtry są nieodłączną częścią drippera!

Jak używać drippera?

Korzystanie z drippera ma jeszcze jedną, sporą zaletę, a mianowicie… cóż, jest on banalnie prosty w obsłudze. W stożku umieść papierowy filtr, a następnie wsyp zmielone ziarna, by późnej zalać je wodą o temperaturze około 95 stopni Celsjusza. Jeśli preferujesz nieco bardziej intensywne smaki, koniecznie spróbuj zmielić ją jeszcze drobniej, niż zwykle. Im mocniej rozdrobnione ziarna, tym dłużej kawa będzie przelewała się do dzbanka, a co za tym idzie, stanie się silnie aromatyczna, co nie każdemu odpowiada.

Jaki dripper wybrać?

Jeśli po przeczytaniu tego artykułu poczułeś się zachęcony, serdecznie zapraszamy na stronę ErCoffee – dlaczego? Otóż posiadamy w swojej ofercie szeroki wybór dripperów, w tym te plastikowe, ceramiczne, czy porcelanowe, a także całe zestawy, złożone dodatkowo ze stacji, miarki i serwera. Wiele wzorów i kolorów sprawi, że zyskasz nie tylko praktyczne urządzenie pozwalające na wydobycie maksymalnej ilości aromatu z Twojej kawy, ale także estetyczny element w swojej kuchni. Wypróbuj swój unikalny dripper hario v60 już dziś i przenieś swój rytuał na zupełnie inny poziom.